Android M sürümü ile gelen yenilikler

Android M sürümü ile gelen yenilikler

Her yıl düzenlenen Google I/O etkinliğinde dün akşamın yıldızı Android M oldu. Yeni Android sürümü olan Android M, önemli değişiklikler içeriyor. Her zamankinden farklı olarak bu sefer daha radikal ve önemli iyileştirmeler söz konusu. Performans, pil tüketimi, güvenlik ve arayüz kısmında yapılan yenilikleri gelin hep birlikte inceleyelim.

Aymet Yazılım ve Muhasebe

Performans ve Pil Tüketimi

Android M içerisinde genel hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler var. Daha performanslı bir arayüz Android M ile birlikte geliyor. Dış görünüş itibariyle pek bir farklılık olmasa da işin yazılımsal boyutunda Android M, çok daha performanslı olacak.

Pil tüketimi konusunda Doze Modu ile güç tasarrufu yapılabilecek. Doze Modu ile 2 kat güç tasarrufu mümkün. Nexus 9 tablet bilgisaya kurulan Android M ile iki kat daha uzun kullanım süresi Doze Modu ile yakalanıyor. Ayrıca Android M ile USB Type C yani C tipi USB bağlantısı desteklenecek. C tipi USB bağlantısı daha hızlı şarj ve daha hızlı veri aktarımı sağlayacak.

Bir önceki yazımız olan Kredi çekeceklere ŞOK. Bunu yapana SGK dan ağır cezalar geliyor. başlıklı makalemizde Ağır, Ceza ve Kredi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın