Apple’ın sunduğu yeni özellikler

2011 yılında kullanıma giren Apple ‘ın akıllı asistanı Siri, yeni güncellemenin ardından iPhone ve iPad kullanıcılarına Türkçe hizmet vermeye başladı.

iOS 8.3’ün getirdiği yenilikler Türkçe Siri ile sınırlı değil. İşte yeni işletim sistemini kullananlara Apple ‘ın sunduğu yeni özellikler:

SPAM FİLTRELEME
iMessage’da artık tanımadığınız kişilerden gelen mesajları spam olarak kaydede bileceksiniz.

Aymet Yazılım Ve Muhasebe

ŞİFRESİZ UYGULAMA İNDİRME
Apple, artık ücretsiz uygulamalarda kullanıcıya şifre sorup-sormamayı kendisine bırakmış. Yani eğer isterseniz App Store üzerinden indireceğiniz ücretsiz uygululamarda şifre sorma sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

İKİ ADIMLI DOĞRULAMA SİSTEMİ
Google’ın mobil uygulamalara yapacağınız Google hesabı girişleriniz için ayarlanan iki adımlı güvenlik sistemi de iOS 8.3 ile Apple kullanıcılarına da sunuldu. Mail, Kişiler, Takvim özelliklerine Google hesabınızı eklemek istediğinizde artık iki adımlı doğrulama sistemini kullanacaksınız.

DAHA FAZLA EMOJİ SEÇENEĞİ
iOS 8.3’ün getirdiği bir diğer yenilik ise yeni emojiler olarak dikkat çekiyor. İlk başta sarı renk alan emojilere dönmüş gibi düşünebilirsiniz. Fakat fazlası var. Klavyedeki emojilere ulaştığınız gülen surat sembolüne uzun bastığınızda bir nevi renk seçeneği gibi bir detay çıkıyor. Yani 6 farklı renk tonuna ait emojilere sahip olacaksınız.

CarPlay DESTEĞİ
iOS 8.3 ile gelen yeni özelliklerden biri ise kablosuz CarPlay desteği. Yani CarPlay destekleyen araçlarda artık bağlantı kurmak için kablo yerine wireless olarak bağlantı sağlayabileceksiniz.

Wİ-Fİ ÜZERİNDEN ARAMA
Bu özellik sayesinde iPhone kullanıcıları aramalarını Wi-Fi üzerinden yapabiliyor. Bu uygulama şu an için sadece ABD ve İngiltere’de kullanılabiliyor.

BU hizmetten İgiltere’deki EE ve Amerika’daki Spirint operatörlerinin kullanıcıları faydalanabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Asgari Geçim İndirimi Miktarları Değişti başlıklı makalemizde asgari_gecim_indirimi, asgari_ucret ve Aymet hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın