Genel Muhasebe Programlarıyla İrsaliye İşlemleri

Genel muhasebe programlarıyla gerçekleştirilebilen işlemlerden birisi de şüphe yok ki İrsaliye işlemleridir. Aslında irsaliye işlemleri tüm muhasebe programlarında bulunması gereken temel bir modüldür. İrsaliye hem ön muhasebe, hem resmi muhasebe, hem ticari muhasebe hem de genel muhasebe programlarında aranan temel özelliklerdendir. Ancak irsaliye işlemleri her muhasebe programında aynı hızda ve aynı kolaylıkta olmaz. Bazı programlarda bir irsaliye oluşturabilmek için 5-10 adımlık işlemleri gerçekleştirmek gerekebilir. Bu nedenle işlem hızınız, kullanım kolaylığınız ve güvenilirlik doğrudan seçtiğiniz muhasebe programına bağlıdır. Bu konuda da en doğru seçim hiç şüphesiz Aymet Yazılım Çözümleri’nin geliştirmiş olduğu muhasebe programlarıdır. Bunlar; Aymet KOBİ, Aymet Ticari Muhasebe ve Aymet Genel Muhasebe olarak öne çıkar.

Aymet Genel Muhasebe programı, genel muhasebe programları içerisinde kolay kullanımı, hızlı çalışması, veri güvenilirliği ve düşük satın alma maliyeti ile en çok tercih edilen genel muhasebe programlarındandır.

Aymet Genel Muhasebe programındaki irsaliye modülü hem çok pratik kullanıma sahiptir hem de çok yeteneklidir. Programda bulunan teklif, sözleşme, sipariş, irsaliye ve fatura modülleri birbirleriyle tam uyumlu ve entegre çalışırlar. Hazırlanan bir teklif tek bir komutla sözleşmeye, sözleşme tek bir komutla siparişe, siparişte tek bir komutla irsaliye veya faturaya dönüştürülebilir. Ayrıca irsaliyeler istenildiğinde toplu halde faturaya dönüştürülebilirler. Yani farklı zamanlarda oluşturulmuş irsaliyeler tek bir faturada bir komutla birleştirilebilir ve bu işlemleri Aymet Genel Muhasebe programında yapmak çok kolaydır. İrsaliye işlemlerinde birçok farklı seçenek sayesinde irsaliyeler carilerine göre istenilen tarihler arasında tek bir komutla faturaya dönüştürülebilir veya toplu halde yazdırılabilirler. Aymet Genel Muhasebe programı ile irsaliye takibi de tıpkı diğer özellikler gibi çok kolaydır.

Bir önceki yazımız olan Genel Muhasebe Programlarında Sipariş Takibi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın