Aymet Yazılım Sektörel Çözümler – Kimya Ürün Bazında İskonto

Ticari işletmeler satışını yapmış oldukları ürünleri belli zaman aralıklarında durumlarına istinaden zamlı veya indirimli satmaktadır. Ürünlerin piyasadaki hareketi veya stoklarında bekletme riski, ya da müşteri portföyü oluşturma durumları işletmenin üründe fiyat artırma veya azaltma talebine yöneltebilmektedir. Firmaların ürün bazında indirime yönlenmesi kullanmış oldukları ön muhasebe veya muhasebe programlarında düzenlenebilmeli ve sistemlerinde aktif edilebilmelidir. Özellikle fazla ürün portföyü ile çalışan firmaların bu aşamada nitelikli ön muhasebe veya muhasebe programı tercih etmeleri gerekmekte, personel istihdamı aşamasında da uygun ön muhasebe ve muhasebe personeli alımı yapmaları sistemlerinde kusursuz ve kaliteli bir işleyiş sunar.

Aymet Yazılım Çözümleri sunmuş olduğu ön muhasebe ve muhasebe programı paketlerinde firmaların stok bazında indirim yapmasına imkan tanımaktadır. Aymet Kobi, Aymet Ticari Muhasebe, Aymet Genel Muhasebe ve Aymet .NET ön muhasebe ve muhasebe programı paketlerinde tanımlanmış bu özellik tüm ön muhasebe ve muhasebe yetkililerince pratik bir biçimde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Firma ön muhasebe veya muhasebe yetkilisinin kullanmış olduğu Aymet Kobi ön muhasebe yazılımında stok kartı ekleme aşamasında ya da kaydedilmiş stok kartını düzenleme aşamasıyla ürüne özel indirim tanımlanabilmektedir. Stok kartında bulunan Stok Kartı alanından belirtilecek indirim tanımlaması Alış İskontosu alanı ile firmanın alış faturalarında seçili ürüne, Satış İskontosu alanı ile de firmanın satış faturalarında seçilen ürüne indirimin otomatik olarak yüzde hesaplamasıyla TL değerinin girişini sağlamaktadır.

Aymet Yazılım Çözümlerinin stok kartı bazında indirim hususunda müşterilerine sunmuş olduğu ayrı bir özellik de indirimi otomatik olarak fatura formuna tanımlanmış ürünün indirim oranının değiştirilebilmesi, silinebilmesi ve ayrıca indirim oranını yüzde hesabı ile yazdırılacak fatura formuna güncelleyebilmesidir.

Günümüzde kimya sektöründe çeşitli alanlarda çalışmakta olan birçok firmanın tercih edebileceği Aymet Yazılım Çözümlerine ait ön muhasebe ve muhasebe yazılımları kullanıcısına dost bir çalışma yöntemi sergilemektedir. İşlemlerin hızlı ve farklı pencerelerde çalışması kullanıcıya farklı bir adaptasyon sağlamaktadır. Kimya sektörüne ait toptancı ve perakende alanında çalışan, deterjan, temizlik maddeleri, boya üretici ve satıcıları vb.. seçkin firmalar günümüzde de Aymet ön muhasebe ve muhasebe programları ile ticari kariyerlerine devam etmektedir.

 

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=148

Bir önceki yazımız olan Aymet Yazılım Sektörel Çözümler – Kimya Genel İskonto başlıklı makalemizde çözümler, kimya genel iskonto ve muhasebe hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın