Aymet Yazılım Sektörel Çözümler-Tekstil El Terminali

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı hakkimizda.jpeg

Teknoloji bir çok alanda olduğu gibi ticari faaliyetlerde de gelişime oranlı bir biçimde kullanılmaktadır. Ticari işletmelerin teknolojiyi çalışma alanlarında kullanma durumu işletmeye prestij ve ekstra kazanımlar sağlamaktadır. Ticari bir işletmenin ön muhasebe veya muhasebe takibini özel bir yazılım ile yapması ve bu takibi yaparken destekleyici cihazlar kullanması firmanın satış öncesi ve sonrası aşamalarında daha sistematik ve başarılı olmasını sağlar.

El Terminali cihazı günümüzde bir çok işletme tarafından kullanılan özelliklerine göre genel olarak ön muhasebe ve muhasebe programlarıyla bağlantılı çalışan satış öncesi ve satış sonrası hareketleri kaydeden cihazlar olarak tanımlanmaktadır. Özelliklerine ve türlerine göre birçok özelliği bulunan bu cihazların bir işlevi de satış öncesi sipariş işlemlerini anlık olarak kaydetmesi sipariş bitiminde ön muhasebe veya muhasebe programına aktarmasıdır.

Aymet Yazılım Çözümleri tasarlamış olduğu ön muhasebe ve muhasebe programlarında el terminali desteğini müşterilerine sunmaktadır. Aymet Ticari Muhasebe ve Aymet Genel Muhasebe programları el terminali kullanımında ön muhasebe ve muhasebe programı seçiminde kullanıcısına farklı avantajlar sağlar. Örneğin tekstil sektöründe çalışan bir işletme Aymet Ticari Muhasebe programı ile bağlantılı çalışan el terminali vasıtasıyla müşterisinden mağaza veya depo içerisinde rahatlıkla sipariş alabilir. Tekstil sektörü ürün çeşitleri ve yoğunluğu nedeniyle ürünleri büyük depo ve mağazalarda perakende firmalara satış yapmaktadırlar. Satış yetkilisi önceden el terminaline tanımlanmış ve Aymet Ticari Muhasebe programında bulunan stok kayıtlarını müşterisi ve el terminali ile mağaza içinde ürün bölümlerini gezerek ürün barkodlarını okutma işlemi ile siparişi oluşturabilir. Sipariş anlık olarak el terminali cihazının özelliklerine göre bilgisayarda bulunan Aymet Ticari Muhasebe programı sipariş formunda veya kullanılan el terminalinin sipariş bölümüne kaydedilir. El Terminali anlık kayıt ile Aymet Ticari Muhasebe programında Sipariş Formunu oluşturmuşsa sipariş işlemi direk olarak fatura veya irsaliye entegrasyonu ile düzenlenip sevkiyat veya hesap planı işlemlerine geçiş yapılabilir. El terminali cihazı anlık kaydı Aymet Ticari Muhasebe programına işleme özelliğine sahip değilse cihaz ön muhasebe yazılımının bulunduğu sisteme bağlanıp sipariş dosyası ön muhasebe yazılımında bulunan Sipariş İşlemleri modülünden kopyalanabilecektir.

Bugün bir çok sektörde el terminali kullanımı rahatlıkla ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Aymet Yazılım teknik ekipleri bir çok el terminalinin ön muhasebe veya muhasebe programlarıyla bağlantısı uygun biçimlerde düzenleyebilmektedir.

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=119

Bir önceki yazımız olan Aymet Yazılım Sektörel Çözümler-Tekstil Çoklu Depo Takibi başlıklı makalemizde Sektörel çözümler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın