Genel Muhasebe ve Defter-i Kebir (Büyük Defter)

Defter-i Kebir, bize muhasebe hesapları bazında açıklama da vererek tarihlere göre borç ve alacaklarımızı listeleyen bir muhasebe raporu olarak önümüze çıkar. Bu muhasebe raporunu en güzel genel muhasebe programları ile hazırlayabiliriz.

Genel muhasebe programlarında defter-i kebir otomatik olarak üretilebilmelidir. Aksi halde çok fazla zaman kaybına yol açar. Bu konudaki en iyi seçenek defter-i kebir raporunu tek bir tuşla oluşturabilmemizi sağlayan Aymet Genel Muhasebe programıdır. Aymet Genel Muhasebe programı pratik, güvenli, hızlı ve kolay kullanımıyla çokça tercih edilen bir genel muhasebe programıdır.

Aymet Genel Muhasebe programı ile Defter-i Kebir raporu hazırlamak için yapmanız gereken sadece hangi hesaplar bazında rapor hazırlanmasını istediğimizi seçmektir. İsterseniz, Ana Hesapları, isterseniz de Alt Hesapları seçebilirsiniz. Bunun dışında istediğiniz tarih aralığına göre ve/veya Başlangış ve Bitiş hesap Koduna göre de raporu oluşturabilirsiniz. Ayrıca eğer isterseniz raporu özet olarak ta oluşturabilirsiniz. İşte tüm yapmanız gereken bu kadar. Bundan sonrası Aymet Genel Muhasebe programının işi. Size birkaç saniye içerisinde defter-i kebir raporunu hazırlayacaktır. İsterseniz raporu ekran üzerinden inceleyebilir, isterseniz de yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. İyi çalışmalar.

 

Bir önceki yazımız olan Genel Muhasebe ve Bilanço İşlemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın