Aymet Yazılım Sektörel Çözümler – Basım ve Yayıncılık Sipariş – İrsaliye- Fatura Bağlantılarının Kurulması

Ticari işletmelerin satış öncesinde müşterilerine düzenlemiş oldukları sipariş işlemi ve işlemin devamında yapılacak sevkiyat ya da fatura takibi büyük önem taşımaktadır. Satış ve sevkiyat işlemleri yoğun olan firmalar sipariş işlemlerini bilgisayarlarında ön muhasebe veya muhasebe programları ile takip etmektedirler.

Ülkemizde basım ve yayıncılık sektörü oldukça hareketli ve yoğun sektörlerden birisidir. Özellikle günlük veya periyodik zamanlarda üretim, satış, sevkiyat yapmakta olan basım ve yayıncılık firmaları satış öncesi sipariş yöntemini kullanmaktadır. Bu firmaların ön muhasebe veya muhasebe yetkilileri kompleks bir şekilde çalışarak günlük veya periyodik siparişleri bayi ve alt bayilerine oluşturmakta, sevkiyat ve faturalama aşamalarına toplu sipariş veya sipariş bazında geçebilmektedir. Tüm bu işlemlerin defter kalem veya bilgisayar sistemlerinde bağlantısız hesap programlarında yapılması oldukça zor ve külfetli bir tercihtir.

Aymet Yazılım Çözümleri ön muhasebe ve muhasebe programlarında sipariş ve sipariş sonrası işlemler konusunda kaliteli ve pratik çözümleri tüm sektörlerde olduğu basım ve yayıncılık sektöründe de uygulamaktadır. Aymet Ticari Muhasebe, Aymet Genel Muhasebe ve Aymet .NET ön muhasebe ve muhasebe programları sipariş ve sipariş sonrası sevkiyat, faturalama gibi işlemlerde sektörün daha hızlı ve planlı bir biçimde çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca sipariş formuna ait ürünlerin direk fatura aşamasına geçiş özelliği irsaliyeli fatura formunda çalışan sektörler için avantaj olarak sunulmaktadır. Aymet Yazılımları sipariş özelliği ve sipariş sonrası işlem aşamaları sadece müşteri siparişi tarafında değil, alım yapacağı toptancısına vereceği sipariş aşamasında da kusursuz bir biçimde çalışmaktadır.

Aymet Ticari Muhasebe kullanmakta olan bir ön muhasebe yetkilisi alt bayisine her gün göndermekte olduğu gazete ürünü için siparişlerini kaydederek bayisi ile anlaşma durumuna göre toplu bir şekilde Sipariş İşlemleri modülü ile listeleyerek ve seçerek irsaliye, fatura veya irsaliyeli fatura oluşturabilmektedir. Bu işlem dizimi ile ön muhasebe yetkilisinin ayrıca tek tek bayisine göndermiş olduğu ürünleri bulup irsaliye, fatura ya da irsaliyeli fatura yazma gibi zaman kaybı ve iş gücü kazanılmış olacaktır.

Ön muhasebe veya muhasebe yetkilisinin işlem gören ve kapanan sipariş formları ve bu formlarda bulunan ürün satırları ayrıca Aymet ön muhasebe programları tarafından Kapalı ibaresi ile etiketlenmekte mükerrer işlem oluşması önlenmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan aAymet Yazılım Sektörel Çözümler - Basım ve Yayıncılık Bayi - Alt Bayi - Üst Bayi Sınıflandırılmasının Kolay Bir Şekilde Takibi ve Hesaplarının, Sevkiyat ve Siparişlerinin Raporlanması başlıklı makalemizde Aymet, aymet genel muhasebe ve aymet muhasebe programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın