Aymet Yazlım Sektörel Çözümler-Halı Mobilya Beyaz Eşya ve Mağzacılık Hızlı Tahsilat İmkanı

Ticari işletmelerin satış aşamasında önem verdiği bir unsur da müşteriden yapılacak tahsilat işleminin detaylı ve hızlı bir biçimde olmasıdır. İşletmenin ön muhasebe veya muhasebe yetkilisi müşterisinden aldığı tahsilatı kullanmış olduğu ön muhasebe veya muhasebe programına anında girebilmeli gerekiyorsa müşterisine tahsilat makbuzu sunabilmelidir. Ayrıca varsa ödeme tipi ve ödeme tipine ait detayların da bu makbuzda olması müşteri ve firmanın resmi hesap düzenlerinin doğru bir şekilde işlemesini sağlayacaktır.

 

Aymet Yazılım Çözümleri tasarlamış olduğu ön muhasebe ve genel muhasebe programlarında tahsilat ve tediye işlemleri pratik ve kolay kullanışlı olarak müşterilerine sunmaktadır. Aymet Kobi, Aymet Ticari Muhasebe ve Aymet Genel Muhasebe programlarını kullanmakta olan bir ön muhasebe veya genel muhasebe yetkilisi tahsilatını yapmış olduğu müşterinin ödemesi Makbuzlar penceresini açarak ve buradan yeni tahsilat makbuzu oluşturarak kolayca girebilmektedir. Giriş aşamasında Nakit özellikli açılan tahsilat makbuzu yetkilinin onayı ile dilerse Havale, Çek, Senet veya Taksit fonksiyonları ile kısa geçişler yapılarak da açılabilmektedir. Bahsetmiş olduğumuz bu özellik ile ön muhasebe veya muhasebe yetkilisi müşterisinden aldığı tahsilatı müşterinin talebine göre bir kısmını Nakit, bir kısmını Havale gibi bir yöntem ile tahsilde edebilecektir. İşlem sonunda yapılacak kaydetme seçiminden sonra Tahsilat Makbuzu yazdırılabilir ve aynı zamanda müşterinin ödeme tipleri ödeme tiplerine ait banka bilgileri bu makbuzda yer alabilmektedir.

Firmalara ait tahsilat yöntemlerinde Aymet Yazılım Çözümleri farklı programlar ile ayrıca çözümler sunmaktadır.. Aymet Hızlı ve Aymet Hızlı Entegre ++ program ve modül içerikleri ile firmalar perakende satış aşamasında da seri bir şekilde tahsilat yapmakta ve Alınan Para , Para Üstü, Hesap Özeti ve Tutarı gibi satış ve tahsilata ait öğeleri çift ekran çalışma prensibi ile kullanabilmektedir. İşlem sonunda Posbank veya hızlı bir yazıcıdan alışveriş detayı ve ödemeye ait belge ön muhasebe veya kasa yetkilisi tarafından müşterisine vakit kaybetmeden sunulabilir. Ön muhasebe, genel muhasebe, hızlı satış ve perakende satış programlarıyla müşterilerine profesyonel çözümler sunan Aymet Yazılım, teknik servis yetkilileri ile tahsilat ve tediye makbuz formalarını müşterilerinin taleplerine uygun bir çok biçimde düzenlemektedir.

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=113

Bir önceki yazımız olan Aymet Yazılım Sektörel Çözümler-Halı Mobilya Beyaz Eşya ve Mağzacılık Barkodla Ürün Takibi başlıklı makalemizde Aymet, aymet genel muhasebe ve aymet muhasebe programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın