Genel Muhasebe Programlarında Entegrasyon İşlemleri -1

Genel muhasebe işlemlerinde ön muhasebede yapılan işlemlerin resmileştirilmesi amacıyla muhasebe entegrasyonu yapılması veya muhasebe fişlerinin uygun hesaplara elle girilmesi gerekmektedir. Tüm bu işlemler günümüzde genel muhasebe programları kullanılarak yapılmaktadır. Ancak her genel muhasebe programı bu ihtiyacı kolay yoldan ve hızlıca karşılayamaz.

Genel muhasebe programlarında entegrasyon işlemi çok farklı şekillerde olabilir. En kolay yöntemlerden birisi Aymet Yazılım’ın üretmiş olduğu ve kullanıcı dostu yapısı ile büyük beğeni kazanan Aymet Genel Muhasebe programıdır. Aymet Genel Muhasebe programında muhasebe entegrasyonu tamamen otomatik olarak çok hızlı, güvenilir ve kolay bir şekilde yapılabilir. Yapmanız gereken tek şey hangi işlemlerin hangi muhasebe kodlarına göre işlenmesi gerektiğini seçmek. Aslında Aymet Genel Muhasebe programında muhasebe kodlarını seçmeden de muhasebe entegrasyonu yapabilirsiniz, çünkü Aymet Genel Muhasebe programında standart tanımlamalar zaten hazır gelir. Eğer siz herhangi bir muhasebe kodu seçmeden doğrudan tek bir komutla muhasebe entegrasyonu yapılmasını isterseniz Aymet Genel Muhasebe programı bunu önceden hazır olarak tanımlanmış standartlara göre doğrudan yapacaktır. Dolayısıyla siz sadece farklı kodlar veya alt kodlar kullanmak istediğinizde yeni muhasebe kodlarını seçersiniz, aksi halde sadece entegrasyonu çalıştırmanız yeterlidir. Aymet Genel Muhasebe programı ile hayatınız çok daha kolay.

Bir önceki yazımız olan Genel Muhasebe ’de Kullanılan Fişler ve Genel Muhasebe Programları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın