Genel Muhasebe Programlarında Giderler Nasıl İşlenebilir

Genel muhasebe programlarında kayıtlar çeşitli şekillerde takip edilebilir. Bunun en temel yöntemi muhasebe fişleri ile yapılabilir. Ancak ticari bir şirkette ticari işlemlerin ön muhasebe programlarıyla, resmi işlemlerin de resmi muhasebe programlarıyla takip edilmesi veya aynı programda farklı firmalar açılarak takip edilmesi hem çok zahmetli hem de bir çok sorunlara yol açabilecek bir uygulamadır. Bunun yerine hem ticari faaliyetleri hem de resmi işlemleri takip edebileceğimiz genel muhasebe programlarının bu işlevleri kolayca gerçekleştirmemizi sağlayacak yeteneklere sahip olmaları gerekir.

Bu makalemizde yukarıda saydığımız işlemleri şirket giderleri açısından en hızlı nasıl takip edebiliriz konusuna değineceğiz. En kolay yöntemlerden birincisi giderlerimizi hizmet faturası ile girmek ve sonrasında da genel muhasebe programının özelliklerini kullanarak bu kayıtları bir daha girmemize veya düzenlememize gerek kalmadan uygun hesaplara aktarılacak muhasebe fişlerinin oluşmasının sağlanmasıdır. Bu işlemleri en hızlı, kolay ve güvenilir olarak yapabilen genel muhasebe programı Aymet Genel Muhasebe programıdır. Aymet Genel Muhasebe programında giderler için hizmet alış faturası kesildikten sonra tek yapmanız gereken muhaseb modülündeki muhasebe entegrasyon işlemini çalıştırmak ve programın saniyeler içerisinde istediğiniz muhasebe fişlerini otomatik olarak oluşturmasını beklemektir. Aslında buna beklemek te denemez, çünkü işleminiz siz tuşa bastıktan hemen sonra, daha çayınızı yudumlamanıza fırsat bulamadan bitecektir. Eğer siz de böyle bir program kullanmak istiyorsanız işte Aymet Genel Muhasebe programı.

Bir önceki yazımız olan Genel Muhasebe ve Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın