Genel Muhasebe ve Gelir Tablosu

Resmi muhasebe içerisinde Gelir Tablosu önemli bir rapordur. Çünkü bir çok şirket finansal anlamdaki durumunu bu tablo üzerinden takip eder. Özellikle belirli bir ölçeğin üzerindeki şirketler finansal durumlarını net olarak takip etmek isterler ve bu amaçla en çok gelir tablosunu kullanırlar. Çünkü gelir tablosu bir şirketin kar zarar durumunu özet olarak kolayca öğrenebildiğimiz bir resmi rapordur.

Gerek resmi muhasebe programlarında gerekse genel muhasebe programlarında mutlaka olması gereken bir modüldür Gelir Tablosu. Şirketler genellikle hem ön muhasebelerini hem de resmi muhasebelerini aynı program üzerinden takip etmek istediklerinden bu işlemlere en uygun programlar genellikle genel muhasebe programları olarak adlandırılırlar. Genel muhasebe programları üzerinde Gelir Tablosu almak farklı şekillerde yapılmaktadır. Ancak en kolay ve hızlı yöntemlerden birisini Aymet Genel Muhasebe programı üzerinde görmek mümkündür.

Aymet Genel Muhasebe programı ile Gelir Tablosu hazırlamak için yapılması gereken tek şey hangi tarihler arasında almak istediğinizi seçmektir. Aymet Genel Muhasebe programı önceden yapmış olduğunuz tüm hareketleri bir komutla standartlara uygun muhasebe fişleri oluşturarak otomatik olarak entegre eder. Siz de istediğiniz zaman, istediğiniz muhasebe raporunu alabilirsiniz. Gelir Tablosu alırken eğer isterseniz Aymet Genel Muhasebe programının size sunduğu diğer seçeneklerden de faydalanabilirsiniz. Bu seçenekler raporu alırken görmek istediklerinizi daha kolay seçmenize olanak sağlar. Gelir Tablosu alırken istediğiniz tarih aralığını seçebileceğiniz gibi Önceki Dönem seçeneğini ve Bakiye Vermeyenleri de seçebilirsiniz. Yada rakamlardaki sıfırlardan kurtulmak için Tutar Çarpanı seçeneğini kullanabilirsiniz. İşte hepsi bu kadar, siz sadece istediğiniz kriterleri seçin gerisini Aymet Genel Muhasebe programı sizin için saniyeler içerisinde hazırlasın. İyi çalışmalar dileriz.

Bir önceki yazımız olan Genel Muhasebe Programı ve Mizan İşlemleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın