Genel Muhasebe ve Yevmiye Defteri

Çok uzun zamandan beri şirketler gerek resmi zorunluluklar nedeniyle gerekse detaylı takip yapabilmek veya diğer nedenlerle yevmiye defteri kullanmaktadırlar. Bu defterler aslında günlük kayıtlarımızın detaylarını içeren ayrıntılı raporlardır.

Yevmiye defteri genel muhasebe programlarında genellikle bulunması gereken bir modül olarak önümüze çıkar. Çünkü şirketler günlük kayıtlarını ayrıntılı olarak takip etmek isteyebilirler. Bu durumda yevmiye defteri raporuna ihtiyaç duyarlar.

Genel muhasebe programlarında yevmiye defteri otomatik üretilmesi gereken bir rapor olmalıdır. Aksi halde çok zaman kaybına yol açar. Bu konuda en iyi seçeneklerin başında yevmiye defterini tek bir tuşla oluşturabilmemizi sağlayan Aymet Genel Muhasebe programıdır. Aymet Genel Muhasebe programı hızlı, kolay, pratik ve güvenli kullanımıyla tercih edilmektedir.

Aymet Genel Muhasebe programı ile Yevmiye Defteri hazırlamak için yapmanız gereken sadece hangi hesaplar bazında raporunda hazırlanmasını istediğinizi seçmektir. İsterseniz, Tüm Hesapları, isterseniz Ana Hesapları, isterseniz de Alt Hesapları seçebilirsiniz. Bunun dışında Yevmiye numarasına göre ve/veya Onay işlemine göre de raporu oluşturabilirsiniz. İşte tüm yapmanız gereken bu seçeneklerden istediklerinizi seçmek ve Tamam tuşuna basmak. Bundan sonrası Aymet Genel Muhasebe programının işi. Size birkaç saniye içerisinde yevmiye defterinizi hazırlayacaktır. İsterseniz ekrandan raporu inceleyebilir, isterseniz de çıktısını alabilirsiniz. Mutlu günler.

 

Bir önceki yazımız olan Genel Muhasebe ve Gelir Tablosu başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın