Aymet Yazılım Sektörel Çözümler – Basım ve Yayıncılık Cari Bazında Anlaşma Sözleşme Teklif Dökümanları Hazırlama ve Saklama İmkanı

Ülkemizde bazi ticari işletmeler müşterilerine satış aşamasından önce teklif ve devamında sözleşme düzenlemektedir. Sözleşme, şartları gereği satış yapacak olan firmayı satış hususunda, alım yapacak firmayı alım konuları hususunda koruyacak yükümlülüklerin bütünü olmakla beraber işin daha ciddiyetli ve düzgün yapılmasını sağlamaktadır. Kademeli ve üretimi detaylı işlemler içeren satış durumlarında işletmelerin sözleşme düzenlemesi sonraki aşamalarda çıkabilecek olumsuzlukların önüne geçmektedir. Ticari işletmeler sözleşme ve teklif dökümanlarını günümüzde genel olarak bilgisayar ortamında Microsoft Office programlarında düzenlemektedirler. Bunun haricinde bazı işletmeler ön muhasebe veya muhasebe programlarının ek modül hizmetleri ile de teklif ve sözleşme çalışmalarını düzenleyip arşivleyebilmektedir.

Okumaya devam et

Aymet Yazılım Sektörel Çözümler – Basım ve Yayıncılık Cari ve Stok Kartlarına Sınırsız Bilgi Girebilme İmkanı

Ticari işletmelerin işlevselliğini sürdürmesinde en büyük etken satmış olduğu ürünler, satış yapmış olduğu ve alım yapmış olduğu firma ve kişilerdir. Bu öğe veya grupların ihtiyaç halinde veya periyodik bir biçimde ulaşılması ve ayrıca ulaşılan bilgilere detayların kaydı ya da takip edilmesi bir çok işletme tarafından yapılmaktadır. İşletmeler bu bilgileri günümüzde mobil cihazlar kapsamında telefon, tablet pc, dizüstü bilgisayarlar, ofis sistemler kapsamında masaüstü bilgisayarlar ile belge bazında kaydetmekte ve takip etmektedirler. Eski metotlar ile defter veya not belgeleri ile takip günümüzde çok az işletme tarafından tercih edilmektedir.

Aymet Yazılım Çözümleri geliştirmiş ve satışına yapmakta olduğu ön muhasebe ve muhasebe programlarında kullanıcısına yukarıda bahsetmiş olduğumuz işlemler kapsamında özel çözümler sunmaktadır. Aymet Kobi, Aymet Ticari Muhasebe, Aymet Genel Muhasebe ve Aymet .NET ön muhasebe ve muhasebe paketlerinde Stok ve Cari modüllerinde Aymet kullanıcısı alım ve satış yapmış olduğu ürünlere ait açıklama, detay veya talep ettiği farklı girişleri hızlı ve pratik bir biçimde kaydedebilmekte ve takip edebilmektedir. Bununla beraber yine alım ve satım işlemini gerçekleştirmiş olduğu Cari Kartları da aynı şekilde kaydedip takip edebilir.

Okumaya devam et

Aymet Yazılım Sektörel Çözümler – Basım ve Yayıncılık Sipariş Girişi Sevkiyatının Elle El Terminali ve Gelişmiş Teknolojilerle Yapılması

Ülkemizde birçok ticari işletme sipariş yöntemi ile satışlarını yapmakta ve takip etmektedirler. Sipariş yönteminde firma alış ya da satış işleminden önce alacağı veya satacağı ürünü ön hazırlık aşamasına tabi tutmaktadır. Bu işleme göre eğer işletme toptancısından ürün veya stok alımı yapıyorsa bu öğelerin listesini ve miktarlarını toptancısına bildirmektedir. Müşterisine satım yapacaksa stok veya ürünlerin liste ve miktar bilgilerini ilgili müşteriden alacaktır. İşlemlerin devamında onay ve sevkiyat işlemi ile satış aşamasına geçiş yapılmaktadır.

Okumaya devam et