Aymet Yazılım Sektörel Çözümler-Tekstil Çoklu Depo Takibi

Firmalar satışlarını yapmış oldukları ürün veya stokları müşterilerine mağaza ortamında sunmaktadırlar. Firmalar stok veya ürün portföyünün geniş olması halinde mağazada bu öğelerin bir veya birkaçını sergileyip diğer seri ve çeşitlerini depolayabilmektedir. Günümüzde çeşitli sektörlerde stok ve ürün tipi büyüklük ve ağırlık farklılığı göstermesinden dolayı ek depo temini gibi gelişimler firmalar tarafından tercih edilmektedir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz ölçekteki firmalar stok veya ürünlerinin takiplerini ön muhasebe ya da muhasebe programlarında tutmalıdırlar. Geniş ve detaylı bir stok veya ürün takibi ancak sistematik bir çalışma ile düzenli bir şekilde takip edilebilir.

Aymet Yazılım Çözümleri bünyesinde bulundurmuş olduğu ve satışlarını yapmakta olduğu ön muhasebe ve muhasebe programlarında stok veya ürünlerin takibini depolar bazında detaylı bir şekilde kayıt ve takip etme hususunda önemli çalışmalar yapmıştır. Aymet Kobi, Aymet Ticari Muhasebe, Aymet .Net ve Aymet Genel Muhasebe programlarında Merkez Depo haricinde farklı depolar tanımlama, bu depolar arasında ürün veya stok transferi, fatura veya irsaliye gibi işlemlerde ürün veya stoğun çıktığı depoyu belirleme gibi etkin özellikler ön muhasebe veya muhasebe yetkilisine ayrıntılı bir biçimde sunulmuştur. Aymet Ticari Muhasebe programı kullanmakta olan tekstil sektörü alanında çalışan bir ön muhasebe yetkilisi ilçe bazında açmış olduğu farklı depolarda ürün veya stoklarını listeleyebilmekte ve satışlarını talep ettiği depolardan yapabilmektedir. Ayrıca ön muhasebe yetkilisi müşterisinin talep ettiği stok veya ürünü raporlama özelliği ile hangi depodan temin edebileceğini kısa bir sürede yanıtlayabilecektir. Aymet Yazılım Çözümleri tüm stok raporlarının kriter giriş alanlarında depo seçimi kriterini tanımlamıştır. Bu durum ön muhasebe veya muhasebe programı yetkilisinin alternatif raporlamada geniş seçimler yapmasına olanak sağlamaktadır.

Aymet Yazılım Çözümleri tasarlamış olduğu ön muhasebe ve muhasebe programlarında depo hareket kayıtlarının Araçlar menüsü Listeler modülü ile Microsoft Excel dosya formuna aktarılıp düzenlenmesinde ön muhasebe ve muhasebe yetkilisine ayrıca imkan tanımaktadır. Aymet Yazılım Çözümleri depo hareketlerine dair kayıtların fatura raporu alanında dökümü pozisyonunda da önemli çalışmalar yapmış ve fatura modülünde bulunan Fatura Raporu, Masraf Merkezi Raporu, Aylık Fatura Raporu, Fatura KDV Raporu ve KDV Tevkifat Raporlarında Depo kriterini ön muhasebe ve muhasebe yetkililerinin kullanımına sunmuştur.

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=122

Aymet muhasebe programlarıyla entegre çalışan Aymet E-Fatura Konnektör yazılımı çıktı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı e-fatura-350x197-1.png
Ön muhasebe programı üzerinden kestiğiniz faturaları istediğiniz zaman tek tuşla e-faturaya dönüştürüp GİB’e gönderebilirsiniz. Aynı zaman size gönderilen e-faturaları da tek bir yönetim paneliyle kolayca takip edebilir, aynı zamanda gelen e-faturayı ön muhasebe sisteminize tek tuşla aktarabilirsiniz. Bu sayede işleriniz hızlanır ve ayrıca fatura girişi veya stok girişi yapmak zorunda kalmazsınız.

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=176

Mobil Muhasebe Programı İle Tam Entegre Çalışan Masaüstü Muhasebe Programı

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı 1.png

Android cep telefonlarında çalışan Aymet Mobil Muhasebe Pro programı, Gelişmiş bir masaüstü muhasebe programı olan Aymet Ticari Muhasebe programı ile tam entegre olarak çalışabilmektedir. Yani masaüstü programı olan Aymet Ticari Muhasebe programı üzerinde yapılan herhangi bir işlem anında cep telefonunuzdaki Aymet Mobil Muhasebe Pro uygulaması üzerinde görülebilmektedir. Benzer şekilde Aymet Mobil Muhasebe Pro uygulaması üzerinden yapılan herhangi bir işlem de (Alış, Satış, Tahsilat ve Tediye gibi) anında bilgisayarınızdan Aymet Ticari Muhasebe programı üzerinden takip edilebilmektedir. Bu sayede her yerden hem işlemlerinizi yapabilir hem de işlem girişi yapabilirsiniz. Bu ikili entegre ürünün benzerlerinden en önemli üstünlüğü; benzer bir çok uygulama bilgisayar üzerinden yapılan bazı işlemlerin sadece raporlamasını cep telefonda üzerinden yapabilirken Aymet Mobil Muhasebe Pro uygulaması ise hem raporlama yapabilmekte hem de doğrudan cep telefonu üzerinden Alış, Satış, Tahsilat, Tediye gibi işlemleri yapabilmektedir.

Aynı zamanda Aymet Mobil Muhasebe Pro kullanarak el terminali ihtiyacını da ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede önemli ölçüde tasarruf sağladığınız gibi aynı zamanda işlemleriniz de hızlanmış olur. Bir veya birkaç el terminali kullanımıyla kısıtlıyken android cep telefonu olan herkes el terminaliyle yaptığı basit işlemlerin çok daha fazlasını Aymet Mobil Muhasebe Pro ile yapar hale gelir. Benzer şekilde barkod okuyucu maliyetinden de kurtulabilirsiniz. Kısacası Aymet Mobil Muhasebe Pro uygulaması size hem para, hem zaman, hem de işletme maliyetlerinde düşüş ve işlem hızında artış sağlar.

Şirket yöneticileri istediği yerden anında şirketteki son mali durumu tam olarak doğru bir şekilde görebilir ve ürün ve hizmetlerini takip edebilir. Aymet Yazılım Çözümleri olarak sağladığımız güvenli bulut altyapısı sayesinde de verileriniz daima güvende olur.

Sizde yeni nesil entegre muhasebe uygulaması olan Aymet Mobil Muhasebe Pro’ya geçin hem kâr edin hem de işlemlerinizi kontrol altına alın. Aymet ile muhasebe sisteminiz kontrol altında!

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=171

Aymet Yazılım Sektörel Çözümler – Basım ve Yayıncılık Cari Hesaba Göre Bayilere Göre veya Herhangi Bir Grup Bazında İskonto Tanımlayabilme ve Bunun Sipariş İrsaliye ve Faturaya Otomatik Aktarılması

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı basim_yayincilik_cari.jpg

Firmalar müşterilerine yapmış oldukları satım işlemlerinde belli aralıklarla veya ön muhasebe ya da muhasebe yetkilisinin onayı ile indirim uygulamasına gidebilirler. İndirim eş anlamlı olarak ticari tanımlarda iskonto olarak da tabir edilmektedir. Ticari işletmeler indirim uygulamasında ürün satır tutarı veya fatura toplamı tutarlarına yüzde hesabı ya da TL aşağı yuvarlaması mantığı ile indirim uygulamaktadırlar. İndirim uygulaması müşterisinin firmaya karşı güvenini artırmakla beraber, müşterinin rekabet amacıyla başka rakiplere gitmesini engelleyen bir faktördür.

Kurumsallaşmış ticari işletmeler satış ve benzeri işlemlerinde ön muhasebe veya muhasebe programı kullanma esasını benimsemekte ve gelişimlerine yönelik bir çok hamle ile program geliştirmelerinde önemli rol oynamaktadırlar. Bu gelişimlerden yukarıda bahsetmiş olduğumuz indirim veya iskonto uygulaması bir çok ön muhasebe ve muhasebe programı yazılımında yerini almış ve işletmelere kullanım amaçlı sunulmuştur.

Aymet Yazılım Çözümleri de tasarlamış ve satışına hızla devam etmekte olduğu ön muhasebe ve muhasebe programlarında indirim uygulanması hususunda ciddi gelişmeler kaydetmiştir. Aymet Kobi, Aymet Ticari Muhasebe, Aymet Genel Muhasebe ve Aymet .NET ön muhasebe ve muhasebe programlarında tanımlanmış indirim alanları hem uygulama, hem raporlama, hem yazdırma açısından kullanıcısına pratik çözümler sunmaktadır. Bu ön muhasebe ve muhasebe yazılımlarında ön muhasebe veya muhasebe yetkilisi kaydetmiş olduğu cari kartların her birine farklı indirim oranı tanımlayabilir. Tanımlama sonucunda Aymet yazılımında açılacak Sipariş, İrsaliye ve Fatura formlarına cari kartı girişine istinaden yetkilinin tanımladığı indirim; otomatik olarak açılan forma yansıyacaktır. Aymet Yazılım Çözümleri ön muhasebe ve muhasebe yazılımlarında ayrıca indirim hususunda ön muhasebe veya muhasebe yetkilisinin daha önce gruplamış olduğu cari kartlara göre grup bazında toplu indirim uygulama işlemini sunmaktadır. Cari modülünde tanımlanmış olan Cari Grubu İndirim Oranı işleminin açılması ile ön muhasebe veya muhasebe yetkilisi daha önceden grupladığı cari kartlarına grup bazında yüzde oranı ile indirim tanımlayabilmektedir. Aynı cari kartına tanımlanmış indirim gibi cari gruba ait cari kartının işlem formlarına çağrılmasıyla indirim oranı işlem formuna otomatik olarak uygulanacaktır.

https://www.aymet.com.tr/haberigoster.aspx?p=131